KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9333421
*
nr 933 3421
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Etsning, Staffan Hallström (1914-1976), "I Skyn", 2/30, motivet: 49 x 63
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
söndag 21 december 2014
kl 18:36:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 17:20:30
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3188 Collage
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55
*
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Läs mer om Staffan Hallström
nr 933 3421
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Etsning, Staffan Hallström (1914-1976), "I Skyn", 2/30, motivet: 49 x 63
Staffan Hallström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 21 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 17:20:30 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1914, död 1976.Läs mer om Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik staffan hallström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3188 Collage
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30 -
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55